Darování zboží

Máte doma oblečení či věci po dětech a rádi byste nám je darovali? 
Toho si moc vážíme!
Výtěžek z darovaného zboží putuje přímo dětem v nouzi z charitativního projektu Patron dětí. Pokud to máte od nás kousek, můžete předat věci po předchozí domluvě u nás. Pokud nám chcete darovat přes dopravce, vyplňte prosím formulář pro objednání dopravy. Za dopravné k nám neplatíte.

Výkup zboží

Máte doma oblečení, hračky, dětské potřeby, knihy a další věci, ze kterých už vaše děti vyrostly?
Za vaše zboží získáte kredit, který uplatníte na nákup nebo na půjčovné v tomto e-shopu.
Za dopravné k nám předem neplatíte.

Sdílení zboží do půjčovny

Máte doma hračky či dětské potřeby, na které se vám doma už jen práší? Přitom se ale s nimi nechcete rozloučit?
Napište nám a my vám dáme vědět, zda se nám budou vaše věci hodit do našeho sortimentu.
Sdílet můžete jen na určitou dobu a když jej budete potřebovat, můžete si jej zase vzít a pak zase klidně znovu dát do půjčovny.
My se budeme o vaše věci řádně starat a navíc vám vyplatíme kredity, za které u nás můžete nakoupit nebo využít půjčovnu.

Výkup zboží

Jak to funguje?

Nejprve vyplňte formulář a napište nám, jaké zboží chcete vykoupit. Pokud se nám bude vaše zboží hodit, vy už jen zboží zabalíte a předáte dopravci nebo dopravíte na provozovnu. Za dopravné předem nic neplatíte (dopravné vám bude odečteno z výkupní ceny)Nutností je u nás mít zákaznický účet. Poté, co k nám vaše zboží dorazí, určíme cenu za vaše zboží a následně ve vašem zákaznickém účtu přičteme kredit, který uplatníte v našem obchodě. Vy už si pak v kolotočíku vyberete, co zrovna potřebujete. Kredit platí jak na kupování, tak i na půjčování. 

Platnost kreditu

Kredit má neomezenou platnost, takže můžete využívat, dokud ho nevyčerpáte. Lze jej samozřejmě využít na více nákupů.

Jaké zboží do výkupu přijímáme?

Co do výkupu nepřijímáme?

Nacenění vašeho zboží a výpočet hodnoty kreditu

Oblečení vykupujeme na kila. Zboží roztřídíme do třech kategorií (Top stav, Výborný stav, Dobrý stav) a dle toho vypočítáme výkupní cenu dle tabulky níže. Výjimkami jsou bundy, kombinézy a obuv, kde je výkupní cena stavena individuálně za každý kus. Stejně je tomu tak u hraček, dětských potřeb, sportovních potřeb, kočárků, autosedaček a knih. Zde výkupní hodnotu určujeme dle tržní hodnoty zboží, od které odečítáme určitá % za manipulaci a příspěvek na chod Kolotočíku. Poté, co vypočteme výkupní částku, vám napíšeme e-mail a přičteme kredit do vašeho zákaznického účtu. Hodnota kreditu je rovnocenná s Kč (tedy 1 kredit = 1 Kč). 

S částkou, kterou vám navrhneme, samozřejmě nemusíte souhlasit. Pokud by vám výkupní částka přišla nízká, můžete si vaše zboží vyzvednout, nebo ho zašleme oproti uhrazenému dopravnému zpět.

Poplatky při výkupu zboží

Zboží v dobrém stavu do výkupu nepřijímáme. Avšak pokud nám takové zboží zašlete (nejedná se o pár kousků v zásilce, to opravdu neřešíme), máme s tím zvýšené náklady - a to se zbavováním se tohoto neprodejného zboží, které následně darujeme, nebo vyhodíme.
Výše poplatku
Oblečení20 Kč/kg
Ostatní zboží10 Kč/ks

Ceník výkupu

Veškeré oblečení přijímáme na váhu. Oblečení roztřídíme dle stavů.
Top stav = zboží nové, jako nové, málo nošené, pouze s minimálními známkami nošení
Výborný stav = zboží nošené, se známkami běžného nošení
Dobrý stav = zboží s vadami (fleky, dírky), příliš obnošené, příliš oprané
Top stavVýborný stav
Dětské oblečení mix150 Kč/kg35 Kč/kg
Obuv, hračky, dětské potřeby, kočárky, autosedačky, obvykle 50% z tržní ceny zboží

Sdílení zboží do půjčovny

Chtěli byste zúročit hračky či dětské potřeby, které nepoužíváte, nebo jej používáte pouze výjimečně? Pokud vás nezaujala naše nabídka výkupu za kredit, budeme rádi když nám ji nabídnete k půjčování.

Jak to funguje?

Abychom mohli vaše věci nabídnout k půjčování, musíme je mít fyzicky u nás na skladě. Věci nám můžete dopravit osobně na naší provozovnu, nebo využít služby dopravce, kdy si můžete objednat dopravu přes formulář a nebude tak za dopravu předem platit (ta vám poté bude odečtena z vaší provize). Nutností je u nás mít zákaznický účet.

Výhody sdílení

Oproti výkupu má sdílení jednou velkou výhodu. Věc si můžete vzít zpátky a znovu ji používat. Např. nechcete věci prodávat, protože možná budete chtít další miminko? Nebo máte ke zboží vztah a nedokážete jej jen tak prodat? Ale zároveň vám věci doma překážejí a jen se na ně práší. My se o vaše věci budeme řádně starat tak, abyste si ji mohli vzít zpátky a znovu používat.

O věci se řádně staráme

Při převzetí od zákazníka produkt vždy kontrolujeme, vyčistíme a vydezinfikujeme jej. V případě, že dojde k nějakému poškození, opravíme jej a následně nabídneme k dalšímu půjčení. Až si budete od produkt přebírat zpátky, budeme se snažit, aby byl ve stejném stavu jako předtím. Samozřejmě musíte počítat s běžným opotřebením a mírnými estetickými vadami, což vám ovšem vynahradí zisk (v podobě kreditů) z půjčovného.  

Za každou výpůjčku získáte kredity

Předem se domluvíme, kolik vám za každé půjčovné vystavíme kreditů. Většinou se kvůli nákladům na provoz kolotočíku jedná o 50% z půjčovného. Nárok na přičtení kreditů budete mít z každé výpůjčky. Jednou měsíčně vám ve vašem zákaznickém účtu přičteme kredit, za který můžete u nás nakoupit nebo si něco zapůjčit (1 kredit = 1 Kč). Platnost kreditu je neomezená, můžete jej tedy čerpat, dokud je nevyčerpáte.

Co když zákazník vaši věc ztratí či poškodí?

I to se může stát. Předtím, než si od vás produkt převezmeme, se domluvíme na výši odkupní částky (obvykle tržní hodnota produktu v závislosti na míře poškození). V případě ztráty nebo úplného poškození (tedy pokud produkt nelze opravit, nebo by jeho oprava byla dražší než hodnota produktu), je zákazník povinen tuto částku uhradit. Tato částka vám tedy bude sloužit jako kompenzace. Dohodnutá částka se může časem snižovat dle míry opotřebení produktu.

Na jak dlouho můžete věci sdílet?

Minimální doba, na kterou nám věci předáte, je jeden rok s automatickým prodlužováním. Výpověď k ukončení sdílení vždy trvá 3 měsíce předem. Není problém vám věc předat i dříve, ale musíte počítat s tím, že věci můžeme mít půjčené, nebo může být věc rezervovaná (rezervace plánujeme maximálně na následující 3 měsíce). Pokud je tedy zrovna věc půjčená, může se stát, že si na ní musíte počkat. Také není žádný problém, když si budete chtít věc vzít jen na určitou dobu (např. ta cestovní postýlka by se vám na dovolenou hodila), jen nám to musíte předem oznámit (ideálně opět tři měsíce dopředu, jinak se může stát, že věc bude půjčená či v rezervaci). Věc nám můžete pak opět přinést k nám a opět za ni získávat kredity.

Co do sdílení přijímáme?

Co do sdílení nepřijímáme?